Aldi női futógála 2023

Több, mint 80 évvel ezelőtt a budapesti Népligetben még motorversenyt rendeztek. Hasonló benzingőzös, férfias megmérettetéseket már nem rendeznek a parkban. Van viszont helyette – erős ellentétet képezve – futógála, kifejezetten női nevezők számára. Idén is több távon adtak lehetőséget az indulni vágyó hölgyek számára a szervezők. 10 km-en két sporttársunk is képviselte szakosztályunkat. Ők így élték meg:

„Sok évvel ezelőtt ez a verseny volt az első, közös MÁV-os futásunk, az Aldi női futógála, amelynek fő vonzereje, hogy elég közel kerül megrendezésre minden évben a székházhoz. :)

Idén déli rajtoltatással indult a 10 km-es táv, ami az időjárást tekintve nem volt egy bölcs döntés, de kegyes volt hozzánk a sors, így erős napsütés helyett még kis esőt is kaptunk. Női futóverseny ellenére az „álcázott” fiú iramfutók gyorsan mosolyt csaltak az arcunkra, így kellemesen telt el a trópusi, párás időben a nagyjából 1 óra.